Pētījumi Projekti Visi Projekti

Makrofāgu fenotipa pētīšana peļu audzēju modeļos, pielietojot alfavīrusu vektorus

Finansējums: Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja projektu finansiāli atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem

Periods: 2014

Projekta vadītājs: Dr.biol.A.Zajakina

Projekta mērķis:

• Izmantojot alfavīrusu onkolītiskās īpašības, izpētīt to spēju stimulēt M1 fenotipa makrofāgu plūsmu peļu audzējos.
  • Jaunu molekulārās bioloģijas metožu apgūšana.
  • Jaunas Latvijas-Vācijas-Igaunijas kolaborācijas veidošana ilgstošam un produktīvam darbam.

Projekta mērķa grupas:

• Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra molekulāras bioloģijas pētnieki un studenti
  • Latvijas Universitātes bioloģijas un medicīnas fakultātes studenti
  • Manheimas medicīnas centra Universitātes, Dermatoloģijas nodaļas pētnieki un studenti
  • Tartu Universitātes, Tehnoloģijas Institūta pētnieki un studenti

Projekta galvenās aktivitātes:

• Rekombinanto alfavīrusu iegūšana, to izplatīšanās un makrofāgu aktivitātes spējas pārbaude krūts peļu audzēju modeļos.
  • Alfavīrusu bioizplatīšanās un transgēna ekspresijas analīze (vizualizācija).
  • Makrofāgu fenotipa analīze, praktiskās apmācības un teorētiskās konsultācijas iegūšana.

Projekta ietvaros plānotie publiskie pasākumi:

• Seminārs Tartu Universitātē, Igaunijā. Semināra dalībnieki: Latvijas un Igaunijas projekta partneri.
  • Seminārs Manheimas medicīnas centra Universitātē, Dermatoloģijas nodaļā, Vācijā.
  • Gala webinārs projekta rezultātu apspriešanai. Webināra dalībnieki: Latvijas, Vācijas un Igaunijas projekta partneri.