Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

6
AUG
2020

Zinātniekiem dāvina lieljaudas datu tīklu cīņai ar vēzi un Covid-19

 

 

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi LMT un ''MikroTik'' dāvina zinātniekiem lieljaudas datu tīklu.

20
JŪL
2020

Covid-19 pētījumu programmas mērķi: ierobežot vīrusa izplatību, atjaunot ekonomiku

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/labriit/covid-19-petijumu-programmas-merki-ierobezot-virusa-izplatibu-at.a132291/

14
JŪL
2020

Valsts pētījumu programmā “Covid-19 seku mazināšanai” tiks īstenoti 10 projekti

https://www.izm.gov.lv/lv/aktualitates/4173-valsts-petijumu-programma-covid-19-seku-mazinasanai-tiks-istenoti-10-projekti

13
JŪL
2020

Jauna asinsrite Latvijas zinātnē – pirmo bioinformātikas stipendijas ieguvēju sasniegumi

Pērnajā gadā pirmoreiz piešķirtas četras izcilības stipendijas topošajiem bioinformātikas speciālistiem- Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes maģistrantūras studentiem, kas specializējas bioinformātikas un molekulārās bioloģijas virzienā. Trīs no šiem jaunajiem speciālistiem strādā tieši Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā!
Latvijas Universitātes fonds  pārvaldītās stipendijas piešķirtas ar mecenāta "Mikrotīkls" (MikroTik) gādību, sniedzot nozīmīgu atspēriena punktu bioinformātikas attīstībai Latvijā.

7
JŪL
2020

Tā vienkārši izfantazēt jaunu vīrusu nav iespējams – saruna ar Kasparu Tāru

https://www.delfi.lv/campus/raksti/ta-vienkarsi-izfantazet-jaunu-virusu-nav-iespejams-saruna-ar-kasparu-taru?id=52275711

13
JUN
2020

Projekta prezentācija

Pēc divu gadu pētnieciskā darba noslēdzies Latvijas Universitātes (LU) un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra (BMC) pētnieku kopprojekts par baktēriju mikronodalījumu pielietojumu biotehnoloģijās. Projekta prezentācija norisināsies š.g. 18. jūnijā plkst. 16.00 BMC, Rātsupītes ielā 1. Interesentiem būs iespēja skatīties prezentāciju arī tiešsaistē.

11
JUN
2020

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs saņēmis nozīmīgu dāvinājumu, kas veicinās COVID-19 un citu slimību zinātnisko izpēti Latvijā.

 

 

1
JUN
2020

Dzīve un vide Covid-19 laikā

Raidījumā "Zūmeri" Jēkabs no 7. klases nesen viesojās Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā (6:00-9:20), lai uzzinātu ko vairāk par vīrusiem un jo īpaši par SARS-CoV-2.

29
MAI
2020

Šobrīd vairāk priekšrocības un atbalsts ir ar Covid-19 saistītiem pētījumiem

Covid-19 raisītā globālā ekonomiskā krīze radījusi nepieciešamību kā nacionālā, tā globālā līmenī rast dažādus instrumentus, lai ekonomiku sildītu. Populāra ir metafora par valdības helikopteru, no kura krītot nauda dažādu nozaru atbalstam. Par to, vai šis finansējums nonāk arī līdz zinātnei un pietiekošā apmērā, domas dalās. Taču plašākas diskusijas vismaz zinātnes jomā strādājošo vidē raisījis jautājums par to, vai un kāpēc būtu īpaši jāatbalsta ar Covid-19 saistītie pētījumi? Vai plāns par atbalstu šiem pētījumiem nenozīmē, ka citas idejas un zinātnieku plāni var tikt pašmērķīgi ielikti tādā kā Covid-19 rāmīti, raidījumā Zināmais nezināmajā vērtē Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētajs un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors Jānis Kloviņš, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības pārstāvis un Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes Fizikas nodaļas vadītājs Guntars Kitenbergs, antropoloģe un Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes pētniece Agnese Cimdiņa un Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors un valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Stepanovs.

20
MAI
2020

Latvijas zinātnieki izstrādā metodi, lai noteiktu koronavīrusa izplatību vidē.

https://kursors.lv/2020/05/20/latvijas-zinatnieki-izstrada-metodi-lai-noteiktu-koronavirusa-izplatibu-vide/

18
MAI
2020

Ļaundabīgo audzēju ģenētika un evolūcija. LU doktorantes Nineļas M. Vainšeļbaumas pētījums.

Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes doktorante Nineļa M. Vainšeļbauma ir spējīga Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra jaunā pētniece, kas ir pievērsusies ļaundabīgo audzēju izzināšanai molekulārā līmenī. Viņas centieni rast risinājumu agresīvās slimības apkarošanai ir vainagojušies panākumiem, proti, novērota vēl līdz šim neaprakstīta parādība vēža šūnu dalīšanās procesā.

https://www.fonds.lv/par-mums/zinas/zina/t/59398/  

18
MAI
2020

Kādus Covid-19 pētījumus varētu attīstīt par valsts atvēlētajiem 5 miljoniem?

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs - LV BMC direktors un Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš skaidro, ka pētnieki patlaban iesūtījuši vairāk nekā 200 idejas valsts pētījumu projektiem. Kloviņš uzskata, ka topošajā konkursa nolikumā ir jāliek arī būtisks uzsvars uz institūciju sadarbību, jo pieteikumos netrūks tēmu, kuras pārklāsies.

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".