Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

21
APR
2022

Līdz 5. maijam notiek pieteikšanās Doktorantu un zinātniskā grāda pretendentu piektajam grantu konkursam

Latvijas Universitāte (LU) izsludina Doktorantu un zinātniskā grāda pretendentu piekto grantu konkursu ar mērķi nodrošināt atalgojumu Latvijas Universitātes doktora studiju programmu doktorantiem un zinātniskā grāda pretendentiem zinātniski pētnieciskā darba veikšanai Latvijas Universitātē vai sadarbības partnera organizācijā.

14
APR
2022

Ēnu diena

6.aprīlī pēc divu gadu pārtraukuma visā Latvijā norisinājās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem “Ēnu diena”. Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā viesojās 9 ēnas no dažādām Latvijas skolām.

 

 

11
APR
2022

Jaunākie piešķirtie apbalvojumi

Sveicam Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētāju prof. Jāni Kloviņu ar saņemto vienu no augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem - Atzinības krustu! 

https://www.president.lv/lv/jaunakie-pieskirtie-apbalvojumi-1

6
APR
2022

22. aprīlī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (107. auditorija) notiks seminars ”Biobanku attīstība nākam ās paaudzes zinātnes vajadzībām un atklājumiem.”

 

Biobankas visā  pasaulē  ir atzītas par svarīgu stūrakmeni personalizētas medicīnas attīstībai. Biobankas glabā ne tikai indivīdu bioloģiskos paraugus, bet arī  uzkrāj to klīniskos un ar vairākām omiku metodēm (genomika, transkriptomika, metabolomika, utt.) iegūtus datus, lai, izmantojot mākslīgo intelektu, veiktu jaunus medicīnas atklājumus. Šī  semināra mērķis ir parādīt šīs tendences Latvijas biobanku tīklā, prezentēt ekspertu pašreizējo situācijas novērtējumu un norādīt uz nepieciešamajiem resursiem un kompetencēm mūsdienu pētniecības vajadzībām. Seminārs nodrošinās zināšanu pārnesi starp institūtiem un organizācijām Latvijas biobanku tīklā , lai veicinātu biobanku resursu ilgtspējību Latvijā  un stiprinātu sadarbību ar lielākajiem starptautiskajiem spēlētājiem.

18
MAR
2022

No kukaiņu pasaules līdz gatavai vakcīnai

 

Raksts  

18
MAR
2022

Ķīmisko ieroču pielietošana var radīt zaudējumus arī pašam agresoram

Ķīmisko ieroču pielietošana var radīt zaudējumus arī pašam agresoram | tv3.lv

8
MAR
2022

Latvijas Universitāte izsludina doktorantu un zinātniskā grāda pretendentu trešo grantu konkursu

Latvijas Universitāte (LU) izsludina trešo grantu konkursu ar mērķi nodrošināt atalgojumu Latvijas Universitātes doktora studiju programmu doktorantiem un zinātniskā grāda pretendentiem zinātniski pētnieciskā darba veikšanai Latvijas Universitātē vai sadarbības partnera organizācijā.

18
FEB
2022

Iedzīvotāju gēnu pētniecībā Latvija būtiski atpaliek no Igaunijas

https://zinas.tv3.lv/latvija/neka-personiga/iedzivotaju-genu-petnieciba-latvija-butiski-atpaliek-no-igaunijas/

17
FEB
2022

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs nostiprina sadarbību ar Eiropas Molekulārās bioloģijas laboratoriju

Eiropas Molekulārās bioloģijas laboratorijas (EMBL) un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra (BMC) parakstītais savstartpējās saprašanās memorands veicinās zinātnisko datu pieejamību un kopīgu tehnoloģiju izmantošanu.  

10
FEB
2022

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".