APR

Ēnu diena

6.aprīlī pēc divu gadu pārtraukuma visā Latvijā norisinājās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem “Ēnu diena”.
Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā viesojās 9 ēnas no dažādām Latvijas skolām.

Ēnu dienas norise iekļāva aktivitāšu programmu, kurā skolēni klausījās LV BMC direktora Nila Rostoka informatīvu ievadlekciju, devās ekskursijā uz Biomedicīnas tehnoloģiju kompleksu Ramonas Petrovskas vadībā, veica praktisko darbu, izolējot savu DNS no siekalām, viesojās Genoma Centrā - novēroja tā darbību, aplūkoja iekārtas un uzzināja par Valsts Iedzīvotāju genoma datubāzi -, devās ekskursijā uz dažādām zinātniskajām laboratorijām un praktiski darbojās ar proteīnu kristālu audzēšanu.
Bijām patiesi gandarīti uzņemt aktīvos un ieinteresētos skolēnus, kā arī sniegt ieskatu LV BMC zinātnisko grupu un servisa centru darbībā.