Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

18
MAI
2020

Ļaundabīgo audzēju ģenētika un evolūcija. LU doktorantes Nineļas M. Vainšeļbaumas pētījums.

Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes doktorante Nineļa M. Vainšeļbauma ir spējīga Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra jaunā pētniece, kas ir pievērsusies ļaundabīgo audzēju izzināšanai molekulārā līmenī. Viņas centieni rast risinājumu agresīvās slimības apkarošanai ir vainagojušies panākumiem, proti, novērota vēl līdz šim neaprakstīta parādība vēža šūnu dalīšanās procesā.

https://www.fonds.lv/par-mums/zinas/zina/t/59398/  

18
MAI
2020

Kādus Covid-19 pētījumus varētu attīstīt par valsts atvēlētajiem 5 miljoniem?

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs - LV BMC direktors un Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš skaidro, ka pētnieki patlaban iesūtījuši vairāk nekā 200 idejas valsts pētījumu projektiem. Kloviņš uzskata, ka topošajā konkursa nolikumā ir jāliek arī būtisks uzsvars uz institūciju sadarbību, jo pieteikumos netrūks tēmu, kuras pārklāsies.

11
MAI
2020

Latviešu pētnieki aicina atsaukties Covid-19 inficētajiem

https://veselam.la.lv/latviesu-petnieki-aicina-atsaukties-covid-19-inficetajiem

8
MAI
2020

Latvijas COVID-19 pozitīviem iedzīvotājiem iespējams iesaistīties pētījumā

Valsts iedzīvotāju genoma datu bāze (VIGDB) aicina COVID-19 pozitīvus iedzīvotājus (gan patreiz inficētus, gan jau izslimojušos) iesaistīties SARS-CoV-2 vīrusa un tā izraisītās slimības pēniecībā, ziedojot savus audu paraugus.

6
MAI
2020

1:1. Gundars Rēders: Kaspars Tārs

Cik ilgi vēl Covid-19? Vai vīruss atkāpsies pats, vai kamēr atradīs pretvīrusa zāles, vai atklās vakcīnu? To izstrādā zinātnieki visā pasaulē, arī Latvijā. Kādi ir rezultāti? Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošais pētnieks, profesors Kaspars Tārs 1:1. 

24
APR
2020

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs iesaistījies vīrusa gaitas analīzē

https://skaties.lv/zinas/latvija/latvijas-biomedicinas-petijumu-centrs-iesaistijies-virusa-gaitas-analize/

22
APR
2020

Pēta vīrusa genoma izmaiņas

Latvijas zinātnieki atklāj 12 unikālas Covid-19 mutācijas. Ko tas nozīmē un ko tas dod?

https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/tehnologijas-un-zinatne/latvijas-zinatnieki-atklaj-12-unikalas-covid-19-mutacijas-ko-tas-nozime-un-ko-tas-dod.a356374/

22
APR
2020

Latvieši, pētot Covid-19 genomu, tikuši tālāk

Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājs, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors Jānis Kloviņš teic, ka jaunā koronavīrusu genoma izpētē latviešu pētnieki tikuši daudz tālāk nekā zinātnieki citās valstīs.

21
APR
2020

Ko par vīrusu atklāj gēnu mutācijas?

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieki, pētot Latvijā sastopamo "SARS-CoV-2" vīrusu genomus, atklājuši, ka vīruss pie mums ieceļojis no Ķīnas, Beļģijas, Francijas, Vācijas. Turklāt Latvijā sastopamā vīrusa ģenētiskajā kodā ir atklātas vairākas unikālas mutācijas. Kā, izplatoties Latvijā, vīruss paguvis izmainīties un par ko liecina šīs mutācijas, stāsta  Latvijas biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors, profesors Jānis Kloviņš.

20
APR
2020

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors Jānis Kloviņš: Ir jāiet ekperimentu ceļš.

https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/lr/128966/biomedicinas-petijumu-un-studiju-centra-direktors-janis-klovins-ir-jaiet-ekperimentu-cels

17
APR
2020

Aktualitātes COVID-19 izraisošā vīrusa pētniecībā

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskā asistente Monta Ustinova XTV.LV raidījumā "Dr. Apinis. Jautā ārstam!" stāsta par aktualitātēm COVID-19 izraisošā vīrusa pētniecībā, kā arī skaidro kā tieši norit vīrusa ģenētiskā materiāla izpēte.

17
APR
2020

COVID-19 izraisošā vīrusa izpēte

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieki veic COVID-19 izraisošā vīrusa izpēti no Latvijas pacientu paraugiem.

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".