Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

3
APR
2020

Latvijas zinātnieku iesaiste Covid-19 vakcīnas izstrādē un vīrusa pētniecībā

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direkors Jānis Kloviņš un studiju direktors Kaspars Tārs Latvijas Radio 1 raidījumā "Zināmais Nezināmajā" stāsta par iesaisti Covid-19 vakcīnas izstrādē un vīrusa pētniecībā.

31
MAR
2020

Raidījumā “Dzīvīte Brīvdienās”

Raidījums viesojas Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā kur ar zinātniekiem diskutē par to, kādas vakcīnas jau ir izstrādājuši Latvijas zinātnieki un uzzināsit arī to, cik cilvēce ir gatava dažādiem vīrusu uzbrukumiem!  

25
MAR
2020

Latvijas zinātnieki aktīvi veic darbu, lai izgudrotu vakcīnu pret Covid-19

Simtiem laboratoriju visa pasaulē pašlaik strādā pie vakcīnas pret jauno koronavīrusu, un brīvprātīgi to dara arī pašmāju Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieki. Pēc pāris nedēļām jau būšot skaidrs, vai viņu izvēlēta metode darbojās, vai nē.

23
MAR
2020

Kaspars Tārs cīņā ar Covid-19

Lai arī šobrīd tiek noteiktas arvien jaunas starpvalstu robežas, tomēr, šķiet, vēl nekad visa pasaule nav bijusi tik vienota cīņā pret neredzamo ienaidnieku koronavīrusu. Savukārt pasaules zinātnieki  darbojas vienotā frontē, lai atrastu zāles, kas to spēj uzveikt. Jaunākās ziņas liecina, ka šonedēļ pasaulē pirmās Covid-19 eksperimentālās vakcīnas izmēģinājumu brīvprātīgajiem uzsākuši amerikāņu un franču zinātnieki. Darbs pie vakcīnas radīšanas norit arī Austrālijā, Ķīnā, Lielbritānijā un citviet.

16
MAR
2020

Vīrusi met izaicinājumu cilvēcei

SARS-CoV-2 vīruss jeb sarunvalodā Uhaņas koronavīruss pasaulei apliecināja - mēs katru dienu staigājam pa kraujas malu un, lai aizietu bojā, nav vajadzīgs ne milzu asteroīds, ne kodolakarš. Maskas, ko redzam uz cilvēku sejām, neaizsargā - tās drīzāk apliecina mūsu bezspēcību. Par to, ko mēs vispār zinām par vīrusiem -  šo seno, neredzamo, daudzveidīgo “civilizāciju”, kas periodiski met izaicinājumu cilvēcei.

13
MAR
2020

Seminārs “Ētiski un sociāli atbildīga pētniecības biobanku pārvaldība Baltijas valstīs” TIEK ATCELTS

Seminārs tiek pārcelt uz augustu vai septembri, turpmāka informācija par precīzāku norises laiku sekos.

12
MAR
2020

Vīrusu elegance

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors Jānis Kloviņš un viņa zinātnieku komanda palīdz radīt vakcīnu pret Covid-19. Kloviņa laboratorijā tiek izstrādātas arī pilnīgi jaunas smago slimību ārstēšanas metodes.

12
MAR
2020

Vakcīna pret koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19”

Vairāki akadēmiķi pieļauj, ka vakcīnu pret “Covid-19” izstrādās jau pēc infekcijas uzliesmojuma beigām

6
MAR
2020

LZA notiks akadēmiska diskusija par koronavīrusu «COVID-19»

Intervija ar I. Kalviņu un K. Tāru

6
MAR
2020

Aizliegtais paņēmiens. «Koronavīruss»

Kaspars Tārs raidījumā Aizliegtais paņēmiens stāsta par Koronavīrusu

3
MAR
2020

seminārs “Ētiski un sociāli atbildīga pētniecības biobanku pārvaldība Baltijas valstīs”

 

 

Atjaunota programma 19. martā noteikošajam semināram par ētiksu biobanku pārvaldību Baltijas valstīs

Aicinām ekspertus un pētniecības biobanku pārstāvjus apmeklēt starptautisku semināru “Ētiski un sociāli atbildīga pētniecības biobanku pārvaldība Baltijas valstīs”, kas notiks Latvijas Universitātē 2020. gada 19. martā.

28
FEB
2020

Kaspars Tārs par koronavīrusa izcelsmi

Kaspars Tārs raidījumā Ziņas ASAP stāsta par Koronavīrusu "Covid-19" izcelsmi

27
FEB
2020

Koronavīruss turpina izplatīties. Ieteikumi, lai no tā izvairītos

Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta vadošā pētniece profesore Vaira Īrisa Kalniņa, Latvijas Universitātes bioloģijas profesors, vīrusu pētnieks un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs studiju direktors/vadošais pētnieks Kaspars Tārs un Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis, ētikas komisijas priekšsēdētājs, žurnālu „World Medical Journal " un „Latvijas Ārsts” galvenais redaktors Pēteris Apinis raidījumā Kā labāk dzīvot stāsta par Koronavīrusu "Covid-19".

26
FEB
2020

Baktēriju dzīvesstāsts

Latvijas pētnieki pirmoreiz pasaulē fiksējuši baktēriju šūnas sastāvdaļas – mikronodalījumu, kuram tālāk varētu būt plašs pielietojums jaunu vielu sintēzei vai toksisku vielu noārdīšanā.

25
FEB
2020

Skolēnu ekskursija BMC

 

 

Pagājušajā ceturtdienā 20. februārī BMC viesojās jaunieši no Rīgas Juglas vidusskolas medicīnas pulciņa. Pulciņu apmeklē dažāda vecuma pamatskolas jaunieši, kuriem ir padziļināta interese par cilvēka uzbūvi, veselību un zinātni. Jaunieši bija sagatavojuši un uzdeva daudzus interesantus jautājumus, kā arī ar lielu interesi apskatīja, kā norit darbs BMC šūnu bioloģijas laboratorijā. 

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".